Yetki Belgesi Avantajları

Yetki Belgesi Avantajları

Gayrimenkul sektöründe “Tek Yetkili Danışman” son dönemde sıkça öne çıkıyor. Satıcı ile gayrimenkul danışmanı arasında imzalanan bir sözleşme sonucu oluşan bir olgudur. Nedir bu yetkilendirme belgesi, gayrimenkulünü satmak isteyen bir kişiye ne gibi faydalar sağlıyor?

Konuya başlamadan 5 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan, 14 Ekim 2020 tarihinde de yeniden düzenlenen Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik Biz Gayrimenkul Danışmanlarına Satış yetkisi sözleşmesi ve Satılık veya kiralık gayrimenkullerin her biri için ayrı ayrı düzenlenerek verilmesi gereken belgede işletmenin yetki belgesi numarasına, alıcı kimlik numarası, taşınmazın tapu kaydı, adres ve imza bilgileri yer alacak şekilde düzenleme yapılması gerektiğini belirtiyor.

Tek yetki sözleşmesini basitçe açıklamak gerekirse, gayrimenkul üzerinde yapılacak alış veya satış işleminden mütabakat sağladıktan sonra, yetkilendirdiğiniz danışmanının sorumlu olduğu anlamına geliyor.

Fiyatın belirlenmesi, tanıtım kanallarının hazırlanması, doğru hedef kitleye ulaşmak, anlatmak ve satışla sonlandırmak da yetkiyi alan kişinin tamamlaması gereken yasal görevi oluyor.

KISACA SİZLER, SATIŞI GERÇEKLEŞTİREMEMESİ DURUMUNDA, HİÇBİR ÜCRET TALEP ETMEDEN, YILLARCA OLUŞTURDUĞU EĞİTİMİ ,BİLGİSİ, ETKİ ÇEVRESİ VE TECRÜBESİYLE BİRLİKTE BİR GAYRİMENKUL DANIŞMANINI SİZİN MÜLKÜNÜZÜ SATMASI İÇİN ÇALIŞMAK ZORUNDA OLDUĞU BELGEYİ İMZALIYORSUNUZ.

Bunca zamandır biriken eğitimin bilginin etki çevresinin ve tecrübenin sizin için çalışmasını ister misiniz

Youtube sayfamızdaki içeriklere göz atmayı unutmayın!

Beni, bir de müşterilerimin cümlelerinden tanıyın...

Bu zamana kadar çalıştığım en iyi ve profesyonel emlak şirketi. Ankara'dan Bartın'a arsa almak için gittiğimiz de bizi evimizde hissettiren çalışanlar ilgi ve alakaları mükemmeldi. Özellikle Sami beye teşekkürü borç biliriz. Alım satımdan sonra bile oradaki islemlerimizle ilgilendi. Bizi hiç yalnız bırakmadı. Kendisine de özellikle teşekkür ederiz. Başarılarınızın daim olsun.

Abdullah NAZLIM

Müşterisinin ne istediğini bilen doğru müşteriyi doğru yere yönlendiren geniş müşteri portföyü sayesinde diğer emlak şirketinin 5 ayda satamadıgını 10 günde sonuca ulaştıran bir emlak şirketi insanların emlakçı ile ilgili düşüncelerini değiştiren şeffaf bir firma

Şaziye Güryol

Arazi uzmanı Samican ayan'a ve İşgören gayrimenkule teknik bilgisi ve tecrübesiyle arazi satışımızda verdikleri destek için çok teşekkür ederiz.

Orhan Harita

İşgören gayrimenkul işinde uzman ve güvenilir MURAT ve SAMİCAN bey e işlerinde başarılar dilerim ????

Sercan Yolcuoğlu

Bartina sektörde liderlik eden emlak ofisi. Başarılar dilerim.

Burhan Pişkin

En az 10 işlem yaptık kendileriyle,her adımında son derece profesyonel ve kurumsal davranışları ile kendinizi güvende hissediyorsunuz,uzun yıllar bu mesleği devam ettirebileceklerine inanıyorum,tebrik ediyorum kendilerini.

Cüneyt Özdemir